APT45GR65SSCD10
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT45GR65SSCD10
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTO
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for APT45GR65SSCD10
Varenummer APT45GR65SSCD10 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6819 pcs Datablad
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 650V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 45A
Testtilstand 433V, 45A, 4.3 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 15ns/100ns
Leverandør Device Package D3Pak Serie -
Reverse Recovery Time (trr) 80ns Strøm - Max 543W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Type Standard IGBT Type NPT
Gate Charge 203nC Detaljeret beskrivelse IGBT NPT 650V 118A 543W Surface Mount D3Pak
Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 224A Nuværende - Samler (Ic) (Max) 118A