APT47N60SC3G
MicrosemiMicrosemi
APT47N60SC3G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT47N60SC3G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 47A D3PAK
Dataark: APT47N60SC3G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT47N60SC3G
Varenummer APT47N60SC3G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 47A D3PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5990 pcs Datablad APT47N60SC3G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 2.7mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package D3 [S]
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max) 417W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7015pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 260nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 47A (Tc) 417W (Tc) Surface Mount D3 [S]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 47A (Tc)