APT5010JVRU2
MicrosemiMicrosemi
APT5010JVRU2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT5010JVRU2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 44A SOT227
Dataark: 1.APT5010JVRU2.pdf2.APT5010JVRU2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT5010JVRU2
Varenummer APT5010JVRU2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 44A SOT227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2476 pcs Datablad 1.APT5010JVRU2.pdf2.APT5010JVRU2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SOT-227
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 100 mOhm @ 22A, 10V
Power Dissipation (Max) 450W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Andre navne APT5010JVRU2MI
APT5010JVRU2MI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7410pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 312nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 44A (Tc) 450W (Tc) Chassis Mount SOT-227 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 44A (Tc)