APT51F50J
MicrosemiMicrosemi
APT51F50J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT51F50J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 51A SOT-227
Dataark: 1.APT51F50J.pdf2.APT51F50J.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
30 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT51F50J
Varenummer APT51F50J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 51A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3254 pcs Datablad 1.APT51F50J.pdf2.APT51F50J.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package ISOTOP®
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 75 mOhm @ 37A, 10V
Power Dissipation (Max) 480W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Andre navne APT51F50JMI
APT51F50JMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 11600pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 290nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 51A (Tc) 480W (Tc) Chassis Mount ISOTOP® Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 51A (Tc)