APT60M75L2FLLG
MicrosemiMicrosemi
APT60M75L2FLLG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT60M75L2FLLG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 73A TO-264MAX
Dataark: APT60M75L2FLLG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
25 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT60M75L2FLLG
Varenummer APT60M75L2FLLG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 73A TO-264MAX Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2331 pcs Datablad APT60M75L2FLLG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package 264 MAX™ [L2]
Serie POWER MOS 7® Rds On (Max) @ Id, Vgs 75 mOhm @ 36.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 893W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8930pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 195nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 73A (Tc) 893W (Tc) Through Hole 264 MAX™ [L2]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 73A (Tc)