APT65GP60B2G
MicrosemiMicrosemi
APT65GP60B2G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT65GP60B2G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 600V 100A 833W TMAX
Dataark: APT65GP60B2G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
30 pcs
120 pcs
270 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT65GP60B2G
Varenummer APT65GP60B2G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 600V 100A 833W TMAX Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4850 pcs Datablad APT65GP60B2G.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 65A
Testtilstand 400V, 65A, 5 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 30ns/91ns
Skifte energi 605µJ (on), 896µJ (off) Serie POWER MOS 7®
Strøm - Max 833W Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Variant Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type Standard
IGBT Type PT Gate Charge 210nC
Detaljeret beskrivelse IGBT PT 600V 100A 833W Through Hole Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 250A
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 100A