APT75M50B2
MicrosemiMicrosemi
APT75M50B2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT75M50B2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 75A T-MAX
Dataark: 1.APT75M50B2.pdf2.APT75M50B2.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT75M50B2
Varenummer APT75M50B2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 75A T-MAX Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5104 pcs Datablad 1.APT75M50B2.pdf2.APT75M50B2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package T-MAX™
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 75 mOhm @ 37A, 10V
Power Dissipation (Max) 1040W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Variant Andre navne APT75M50B2MI
APT75M50B2MI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 11600pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 290nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 75A (Tc) 1040W (Tc) Through Hole T-MAX™ Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 75A (Tc)