APTDF60H601G
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF60H601G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE FULL BRDG 600V SP1
Dataark: 1.APTDF60H601G.pdf2.APTDF60H601G.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTDF60H601G
Varenummer APTDF60H601G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE FULL BRDG 600V SP1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3841 pcs Datablad 1.APTDF60H601G.pdf2.APTDF60H601G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 600V Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2.3V @ 60A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SP1
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP1 Driftstemperatur -40°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 600V Chassis Mount SP1 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 25µA @ 600V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 92A