APTGT100DH170G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTGT100DH170G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP6
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for APTGT100DH170G
Varenummer APTGT100DH170G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4081 pcs Datablad
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 1700V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 100A
Leverandør Device Package SP6 Serie -
Strøm - Max 560W Pakke / tilfælde SP6
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) NTC-termistor No
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Kapacitans (Cies) @ Vce 9nF @ 25V
Input Standard IGBT Type Trench Field Stop
Detaljeret beskrivelse IGBT Module Trench Field Stop Asymmetrical Bridge 1700V 150A 560W Chassis Mount SP6 Nuværende - Collector Cutoff (Max) 350µA
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 150A Konfiguration Asymmetrical Bridge