APTM100H18FG
MicrosemiMicrosemi
APTM100H18FG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTM100H18FG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 4N-CH 1000V 43A SP6
Dataark: 1.APTM100H18FG.pdf2.APTM100H18FG.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 449 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 449 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTM100H18FG
Varenummer APTM100H18FG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 4N-CH 1000V 43A SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 449 pcs Datablad 1.APTM100H18FG.pdf2.APTM100H18FG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 5mA Leverandør Device Package SP6
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 210 mOhm @ 21.5A, 10V
Strøm - Max 780W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP6 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 372nC @ 10V FET Type 4 N-Channel (H-Bridge)
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V (1kV)
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 4 N-Channel (H-Bridge) 1000V (1kV) 43A 780W Chassis Mount SP6 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 43A