APTM100H80FT1G
Produkt oversigt
Varenummer: APTM100H80FT1G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 4N-CH 1000V 11A SP1
Dataark: 1.APTM100H80FT1G.pdf2.APTM100H80FT1G.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTM100H80FT1G
Varenummer APTM100H80FT1G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 4N-CH 1000V 11A SP1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6210 pcs Datablad 1.APTM100H80FT1G.pdf2.APTM100H80FT1G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 1mA Leverandør Device Package SP1
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 960 mOhm @ 9A, 10V
Strøm - Max 208W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP1 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 3876pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150nC @ 10V FET Type 4 N-Channel (H-Bridge)
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V (1kV)
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 4 N-Channel (H-Bridge) 1000V (1kV) 11A 208W Chassis Mount SP1 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 11A