APTM100UM65SCAVG
Produkt oversigt
Varenummer: APTM100UM65SCAVG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 145A SP6
Dataark: APTM100UM65SCAVG.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 323 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 323 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTM100UM65SCAVG
Varenummer APTM100UM65SCAVG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 145A SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 323 pcs Datablad APTM100UM65SCAVG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 20mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SP6
Serie POWER MOS 7® Rds On (Max) @ Id, Vgs 78 mOhm @ 72.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 3250W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Module Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 28500pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 1068nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 145A (Tc) 3250W (Tc) Chassis Mount SP6
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 145A (Tc)