APTM10DHM09T3G
Produkt oversigt
Varenummer: APTM10DHM09T3G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 100V 139A SP3
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for APTM10DHM09T3G
Varenummer APTM10DHM09T3G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 100V 139A SP3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3485 pcs Datablad
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA Leverandør Device Package SP3
Serie POWER MOS V® Rds On (Max) @ Id, Vgs 10 mOhm @ 69.5A, 10V
Strøm - Max 390W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP3 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 9875pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 350nC @ 10V FET Type 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 100V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical 100V 139A 390W Chassis Mount SP3 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 139A