APTM10HM09FT3G
Produkt oversigt
Varenummer: APTM10HM09FT3G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 4N-CH 100V 139A SP3
Dataark: 1.APTM10HM09FT3G.pdf2.APTM10HM09FT3G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTM10HM09FT3G
Varenummer APTM10HM09FT3G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 4N-CH 100V 139A SP3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1044 pcs Datablad 1.APTM10HM09FT3G.pdf2.APTM10HM09FT3G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA Leverandør Device Package SP3
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 10 mOhm @ 69.5A, 10V
Strøm - Max 390W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP3 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 9875pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 350nC @ 10V FET Type 4 N-Channel (H-Bridge)
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 100V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 4 N-Channel (H-Bridge) 100V 139A 390W Chassis Mount SP3 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 139A