APTM20AM10FTG
Produkt oversigt
Varenummer: APTM20AM10FTG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 200V 175A SP4
Dataark: 1.APTM20AM10FTG.pdf2.APTM20AM10FTG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTM20AM10FTG
Varenummer APTM20AM10FTG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 200V 175A SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1042 pcs Datablad 1.APTM20AM10FTG.pdf2.APTM20AM10FTG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 5mA Leverandør Device Package SP4
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 12 mOhm @ 87.5A, 10V
Strøm - Max 694W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 13700pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 224nC @ 10V FET Type 2 N-Channel (Half Bridge)
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 200V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 200V 175A 694W Chassis Mount SP4 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 175A