APTM50AM70FT1G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTM50AM70FT1G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 500V 50A SP1
Dataark: 1.APTM50AM70FT1G.pdf2.APTM50AM70FT1G.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTM50AM70FT1G
Varenummer APTM50AM70FT1G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 500V 50A SP1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4933 pcs Datablad 1.APTM50AM70FT1G.pdf2.APTM50AM70FT1G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Leverandør Device Package SP1
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 84 mOhm @ 42A, 10V
Strøm - Max 390W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP1 Andre navne APTM50AM70UT1G
APTM50AM70UT1G-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10800pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 340nC @ 10V
FET Type 2 N-Channel (Half Bridge) FET-funktion Standard
Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 500V 50A 390W Chassis Mount SP1
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 50A