| Varenummer | CPT400100 | Fabrikant | Microsemi |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | DIODE MODULE 100V 200A 2TOWER | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 4181 pcs | Datablad | CPT400100.pdf |
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 890mV @ 200A | Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) | 100V |
| Leverandør Device Package | Twin Tower | Fart | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Serie | - | Emballage | Bulk |
| Pakke / tilfælde | Twin Tower | Andre navne | CPT400100AE3 CPT400100AE3-ND Q4586741A |
| Monteringstype | Chassis Mount | Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | Diodetype | Schottky |
| Diode Konfiguration | 1 Pair Common Cathode | Detaljeret beskrivelse | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 200A Chassis Mount Twin Tower |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 5mA @ 100V | Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) | 200A |