CPT600100D
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CPT600100D
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 100V TO244AB
Dataark: CPT600100D.pdf
  • Besked
Specifikationer for CPT600100D
Varenummer CPT600100D Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 100V TO244AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3717 pcs Datablad CPT600100D.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 850mV @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 100V
Leverandør Device Package TO-244AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde TO-244AB Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Schottky 100V 300A Chassis Mount TO-244AB Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 8mA @ 100V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 300A