LX8386-33CDD
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LX8386-33CDD
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 1.5A TO263 POWER
Dataark: LX8386-33CDD.pdf
  • Besked
Specifikationer for LX8386-33CDD
Varenummer LX8386-33CDD Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 1.5A TO263 POWER Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5298 pcs Datablad LX8386-33CDD.pdf
Spændingsfald (Max) 1.5V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package TO-263, Power Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR 83dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1.5A TO-263, Power
Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA Nuværende - Output 1.5A