M5KP36AE3
Microsemi CorporationMicrosemi Corporation
M5KP36AE3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: M5KP36AE3
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO204AR
Dataark: M5KP36AE3.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for M5KP36AE3
Varenummer M5KP36AE3 Fabrikant Microsemi Corporation
Mængde Tilgængelig 6645 pcs Datablad M5KP36AE3.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 1 Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 40V
Spænding - Opdeling (Min) 36V Spænding - Opdeling DO-204AR
Type Zener Serie Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Power Line Protection 5000W (5kW) Power - Peak Pulse 86A
Polarisering DO-204AR, Axial Andre navne 1086-3476
1086-3476-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer M5KP36AE3
Beskrivelse TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO204AR Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 58.1V