MASMBG160CAE3
MicrosemiMicrosemi
MASMBG160CAE3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MASMBG160CAE3
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 160V 259V DO215AA
Dataark: MASMBG160CAE3.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
177 pcs
  • Besked
Specifikationer for MASMBG160CAE3
Varenummer MASMBG160CAE3 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 160V 259V DO215AA Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14301 pcs Datablad MASMBG160CAE3.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 160V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 259V
Spænding - Opdeling (Min) 178V Type Zener
Leverandør Device Package SMBG (DO-215AA) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 600W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-215AA, SMB Gull Wing
Andre navne 1086-5291
1086-5291-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 2.3A