MASMBJ43CAE3
MicrosemiMicrosemi
MASMBJ43CAE3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MASMBJ43CAE3
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 43V 69.4V DO214AA
Dataark: MASMBJ43CAE3.pdf
  • Besked
Specifikationer for MASMBJ43CAE3
Varenummer MASMBJ43CAE3 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 43V 69.4V DO214AA Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 17096 pcs Datablad MASMBJ43CAE3.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 43V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 69.4V
Spænding - Opdeling (Min) 47.8V Type Zener
Leverandør Device Package SMBJ (DO-214AA) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 600W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-214AA, SMB
Andre navne 1086-5551
1086-5551-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 8.6A