MASMCG16CA
Produkt oversigt
Varenummer: MASMCG16CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 16V 26V DO215AB
Dataark: MASMCG16CA.pdf
  • Besked
Specifikationer for MASMCG16CA
Varenummer MASMCG16CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 16V 26V DO215AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12264 pcs Datablad MASMCG16CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 16V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 26V
Spænding - Opdeling (Min) 17.8V Type Zener
Leverandør Device Package SMCG (DO-215AB) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-215AB, SMC Gull Wing
Andre navne 1086-5710
1086-5710-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 57.7A
Kapacitans @ Frekvens - Tovejskanaler 1
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
MASMCG16CAE3
MASMCG16CAE3
producenter: Microsemi
Beskrivelse: TVS DIODE 16V 26V DO215AB