MASMCG28CA
Produkt oversigt
Varenummer: MASMCG28CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 28V 45.4V DO215AB
Dataark: MASMCG28CA.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
141 pcs
  • Besked
Specifikationer for MASMCG28CA
Varenummer MASMCG28CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 28V 45.4V DO215AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11692 pcs Datablad MASMCG28CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 28V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 45.4V
Spænding - Opdeling (Min) 31.1V Type Zener
Leverandør Device Package SMCG (DO-215AB) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-215AB, SMC Gull Wing
Andre navne 1086-5742
1086-5742-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 33A