MASMCJ100CA
MicrosemiMicrosemi
MASMCJ100CA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MASMCJ100CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 100V 162V DO214AB
Dataark: MASMCJ100CA.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
144 pcs
  • Besked
Specifikationer for MASMCJ100CA
Varenummer MASMCJ100CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 100V 162V DO214AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14476 pcs Datablad MASMCJ100CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 100V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 162V
Spænding - Opdeling (Min) 111V Type Zener
Leverandør Device Package DO-214AB (SMCJ) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-214AB, SMC
Andre navne 1086-5932
1086-5932-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 9.3A