MASMCJ54CA
MicrosemiMicrosemi
MASMCJ54CA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MASMCJ54CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
Dataark: MASMCJ54CA.pdf
  • Besked
Specifikationer for MASMCJ54CA
Varenummer MASMCJ54CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11756 pcs Datablad MASMCJ54CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 54V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 87.1V
Spænding - Opdeling (Min) 60V Type Zener
Leverandør Device Package DO-214AB (SMCJ) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-214AB, SMC
Andre navne 1086-6052
1086-6052-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 17.2A