MSD160-08
MicrosemiMicrosemi
MSD160-08 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSD160-08
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE BRIDGE 3PH 800V 160A SM3
Dataark: 1.MSD160-08.pdf2.MSD160-08.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSD160-08
Varenummer MSD160-08 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE BRIDGE 3PH 800V 160A SM3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6795 pcs Datablad 1.MSD160-08.pdf2.MSD160-08.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 800V Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.65V @ 300A
Teknologi Standard Leverandør Device Package M3
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde M3 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Three Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Three Phase Standard 800V Chassis Mount M3 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 800V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 160A