MSD200-16
MicrosemiMicrosemi
MSD200-16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSD200-16
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE BRIDGE 1600V 200A SM3
Dataark: MSD200-16.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSD200-16
Varenummer MSD200-16 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE BRIDGE 1600V 200A SM3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5510 pcs Datablad MSD200-16.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.6kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.55V @ 300A
Teknologi Standard Leverandør Device Package M3
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde M3 Andre navne MSD200-16MP
MSD200-16MP-ND
MSD20016
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Three Phase Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Three Phase Standard 1.6kV Chassis Mount M3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 300µA @ 1600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 200A