MSFC160-16
MicrosemiMicrosemi
MSFC160-16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSFC160-16
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse POWER MOD THYRISTOR/DIODE F2
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for MSFC160-16
Varenummer MSFC160-16 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse POWER MOD THYRISTOR/DIODE F2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4349 pcs Datablad
Spænding - Off State 1.6kV Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 3V
Struktur Series Connection - SCR/Diode Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Module
Andre navne MSFC16016 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal SCR'er, Dioder 1 SCR, 1 Diode Monteringstype Screw Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse SCR Module 1.6kV Series Connection - SCR/Diode Screw Mount Module Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 160A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 5400A @ 50Hz Nuværende - Hold (Ih) (Max) 400mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 150mA