MSKD100-08
MicrosemiMicrosemi
MSKD100-08 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSKD100-08
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 800V 100A D1
Dataark: 1.MSKD100-08.pdf2.MSKD100-08.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSKD100-08
Varenummer MSKD100-08 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 800V 100A D1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6596 pcs Datablad 1.MSKD100-08.pdf2.MSKD100-08.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.35V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 800V
Leverandør Device Package D1 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D1 Andre navne MSKD10008
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 800V 100A Chassis Mount D1
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 5mA @ 800V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 100A