MSKD36-12
MicrosemiMicrosemi
MSKD36-12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSKD36-12
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.2KV 36A D1
Dataark: MSKD36-12.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSKD36-12
Varenummer MSKD36-12 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.2KV 36A D1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3052 pcs Datablad MSKD36-12.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.25V @ 100A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package D1 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 1200V 36A Chassis Mount D1 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 5mA @ 1200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 36A