MSMCJ40CA
MicrosemiMicrosemi
MSMCJ40CA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSMCJ40CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 40V 64.5V DO214AB
Dataark: MSMCJ40CA.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for MSMCJ40CA
Varenummer MSMCJ40CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 40V 64.5V DO214AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 35675 pcs Datablad MSMCJ40CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 40V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 64.5V
Spænding - Opdeling (Min) 44.4V Type Zener
Leverandør Device Package DO-214AB (SMCJ) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-214AB, SMC
Andre navne 1086-8587
1086-8587-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 23.2A