MXSMBJ18A
Microsemi CorporationMicrosemi Corporation
MXSMBJ18A Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MXSMBJ18A
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Dataark: MXSMBJ18A.pdf
  • Besked
Specifikationer for MXSMBJ18A
Varenummer MXSMBJ18A Fabrikant Microsemi Corporation
Mængde Tilgængelig 4499 pcs Datablad MXSMBJ18A.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 1 Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 20V
Spænding - Opdeling (Min) 18V Spænding - Opdeling SMBJ (DO-214AA)
Type Zener Serie Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Power Line Protection 600W Power - Peak Pulse 20.5A
Polarisering DO-214AA, SMB Andre navne 1086-14053
1086-14053-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer MXSMBJ18A
Beskrivelse TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 29.2V