LAQ2G331MELB45
NichiconNichicon
LAQ2G331MELB45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LAQ2G331MELB45
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.LAQ2G331MELB45.pdf2.LAQ2G331MELB45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for LAQ2G331MELB45
Varenummer LAQ2G331MELB45 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12833 pcs Datablad 1.LAQ2G331MELB45.pdf2.LAQ2G331MELB45.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie LAQ Ripple Current @ Low Frequency 1.47A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.6905A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-7574
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF