LAQ2P331MELC25
NichiconNichicon
LAQ2P331MELC25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LAQ2P331MELC25
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP
Dataark: 1.LAQ2P331MELC25.pdf2.LAQ2P331MELC25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LAQ2P331MELC25
Varenummer LAQ2P331MELC25 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18923 pcs Datablad 1.LAQ2P331MELC25.pdf2.LAQ2P331MELC25.pdf
Spændingsvurdering 220V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie LAQ Ripple Current @ Low Frequency 1.2A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.44A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-7585
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 220V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF