LGJ2D331MELA20
NichiconNichicon
Nichicon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGJ2D331MELA20
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.LGJ2D331MELA20.pdf2.LGJ2D331MELA20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGJ2D331MELA20
Varenummer LGJ2D331MELA20 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25524 pcs Datablad 1.LGJ2D331MELA20.pdf2.LGJ2D331MELA20.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie LGJ Ripple Current @ Low Frequency 960mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.44A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-17521
LGJ2D331MELA20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF