LGN2V331MELZ45
NichiconNichicon
LGN2V331MELZ45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGN2V331MELZ45
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP
Dataark: 1.LGN2V331MELZ45.pdf2.LGN2V331MELZ45.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGN2V331MELZ45
Varenummer LGN2V331MELZ45 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14870 pcs Datablad 1.LGN2V331MELZ45.pdf2.LGN2V331MELZ45.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie LGN Ripple Current @ Low Frequency 1.2A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.716A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-8347
LGN2V331MELZ45-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF