LGNW6331MELC30
NichiconNichicon
LGNW6331MELC30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGNW6331MELC30
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.LGNW6331MELC30.pdf2.LGNW6331MELC30.pdf
  • Besked
Specifikationer for LGNW6331MELC30
Varenummer LGNW6331MELC30 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13205 pcs Datablad 1.LGNW6331MELC30.pdf2.LGNW6331MELC30.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie LGN Ripple Current @ Low Frequency 1.42A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.0306A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-8386
LGNW6331MELC30-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF