LGU2E331MELZ
NichiconNichicon
LGU2E331MELZ Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGU2E331MELZ
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.LGU2E331MELZ.pdf2.LGU2E331MELZ.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGU2E331MELZ
Varenummer LGU2E331MELZ Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20373 pcs Datablad 1.LGU2E331MELZ.pdf2.LGU2E331MELZ.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie LGU Ripple Current @ Low Frequency 1.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.95A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-2756
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.575" (40.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF