LGU2F820MELY
NichiconNichicon
LGU2F820MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGU2F820MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP
Dataark: 1.LGU2F820MELY.pdf2.LGU2F820MELY.pdf
  • Besked
Specifikationer for LGU2F820MELY
Varenummer LGU2F820MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30380 pcs Datablad 1.LGU2F820MELY.pdf2.LGU2F820MELY.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie LGU Ripple Current @ Low Frequency 640mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 915.2mA @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-8481
LGU2F820MELY-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 82µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF