LGU2G151MELY
NichiconNichicon
LGU2G151MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGU2G151MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.LGU2G151MELY.pdf2.LGU2G151MELY.pdf
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGU2G151MELY
Varenummer LGU2G151MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23256 pcs Datablad 1.LGU2G151MELY.pdf2.LGU2G151MELY.pdf
Tolerance 150µF Overflade Mount Land Størrelse 0.394" (10.00mm)
Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm) Serie LGU
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - Snap-In
Pitch - Connector 400V Pakke / tilfælde -
Andre navne 493-2789 Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Antal kondensatorer 830mA @ 120Hz Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer LGU2G151MELY
Levetid @ Temp. - Impedans -
Højde - Siddende (Max) 1.772" (45.00mm) Udvidet beskrivelse 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Applikationer 3000 Hrs @ 105°C