LGX2G331MELA45
NichiconNichicon
LGX2G331MELA45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGX2G331MELA45
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.LGX2G331MELA45.pdf2.LGX2G331MELA45.pdf
  • Besked
Specifikationer for LGX2G331MELA45
Varenummer LGX2G331MELA45 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15067 pcs Datablad 1.LGX2G331MELA45.pdf2.LGX2G331MELA45.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie LGX Ripple Current @ Low Frequency 1.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.859A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-7891
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF