LGY2Z331MELA
NichiconNichicon
LGY2Z331MELA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGY2Z331MELA
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 180V SNAP
Dataark: LGY2Z331MELA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGY2Z331MELA
Varenummer LGY2Z331MELA Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 180V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50314 pcs Datablad LGY2Z331MELA.pdf
Tolerance 330µF Overflade Mount Land Størrelse 0.394" (10.00mm)
Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm) Serie LGY
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - Snap-In
Pitch - Connector 180V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 1.2A @ 120Hz
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer LGY2Z331MELA Levetid @ Temp. -
Impedans - Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
Udvidet beskrivelse 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 180V SNAP Applikationer 7000 Hrs @ 105°C