LKX2G331MESB40
NichiconNichicon
LKX2G331MESB40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LKX2G331MESB40
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Dataark: LKX2G331MESB40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for LKX2G331MESB40
Varenummer LKX2G331MESB40 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14629 pcs Datablad LKX2G331MESB40.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie LKX Ripple Current @ Low Frequency 1.44A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.0592A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer Audio