LLS2C391MELY
NichiconNichicon
LLS2C391MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LLS2C391MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP
Dataark: 1.LLS2C391MELY.pdf2.LLS2C391MELY.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LLS2C391MELY
Varenummer LLS2C391MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 67346 pcs Datablad 1.LLS2C391MELY.pdf2.LLS2C391MELY.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie LLS Ripple Current @ Low Frequency 1.63A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.445A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-2445
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.181" (30.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 390µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF