LLS2D391MELY
NichiconNichicon
LLS2D391MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LLS2D391MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.LLS2D391MELY.pdf2.LLS2D391MELY.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LLS2D391MELY
Varenummer LLS2D391MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 47474 pcs Datablad 1.LLS2D391MELY.pdf2.LLS2D391MELY.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie LLS Ripple Current @ Low Frequency 1.74A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.61A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-2509
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.378" (35.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 390µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF