LLS2D561MELY
NichiconNichicon
LLS2D561MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LLS2D561MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.LLS2D561MELY.pdf2.LLS2D561MELY.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LLS2D561MELY
Varenummer LLS2D561MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25027 pcs Datablad 1.LLS2D561MELY.pdf2.LLS2D561MELY.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie LLS Ripple Current @ Low Frequency 2.18A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.27A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 493-2515
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.575" (40.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 560µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 560µF