LLS2G121MELY
NichiconNichicon
LLS2G121MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LLS2G121MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.LLS2G121MELY.pdf2.LLS2G121MELY.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LLS2G121MELY
Varenummer LLS2G121MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45620 pcs Datablad 1.LLS2G121MELY.pdf2.LLS2G121MELY.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie LLS Ripple Current @ Low Frequency 1.07A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne 493-2568 Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.378" (35.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose