LLS2V121MELY
NichiconNichicon
LLS2V121MELY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LLS2V121MELY
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP
Dataark: 1.LLS2V121MELY.pdf2.LLS2V121MELY.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LLS2V121MELY
Varenummer LLS2V121MELY Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74110 pcs Datablad 1.LLS2V121MELY.pdf2.LLS2V121MELY.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie LLS Ripple Current @ Low Frequency 960mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.3728A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose