LNT2G331MSEC
NichiconNichicon
LNT2G331MSEC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LNT2G331MSEC
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SCREW
Dataark: 1.LNT2G331MSEC.pdf2.LNT2G331MSEC.pdf3.LNT2G331MSEC.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LNT2G331MSEC
Varenummer LNT2G331MSEC Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4742 pcs Datablad 1.LNT2G331MSEC.pdf2.LNT2G331MSEC.pdf3.LNT2G331MSEC.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie LNT Ripple Current @ Low Frequency 2.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.645A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 493-9043
LNT2G331MSEC-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.500" (12.70mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.268" (83.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LNT2G331MSECBN
LNT2G331MSECBN
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 400V SCREW